Ismét határsértőket fogtak a Tompai polgárőrök!

2013.05.11 14:15

2013. május 11.-én lakossági bejelentésre három, illetve pluszban még egy fő illegálisan Magyarországon tartózkodót fogtak a Tompai Polgárőr Egyesület tagjai.

Az egyesület tagsága éppen a soron következő Évzáró-nyitó Közgyűlésének az előkészületeit végezte, amikor érkezett a lakossági bejelentés, hogy az egyik ismert vendéglátó egységben három külföldi, magyarul nem tudó személy tért be.

Egy nyugállományú tűzoltónak feltűntek az idegenek, így azonnal értesítette a polgárőr egyesület tagjait, akik a helyszínre kiérve feltartóztatták a három fő idegen személyt és értesítették a határőrizeti kirendeltség munkatársait.

Nem sokkal ez után kapta az értesítést egy helyi lakostól, a szolgálaton kívüli polgárőr, hogy egy fő idegen mozgását látták az elkerülő út északnyugati térségében.

Az információról a polgárőr meggyőződött, értesítette a határőrizeti kirendeltség munkatársait, akik mindkét esetben elfogták és elszállították az illegálisan hazánkban tartózkodó határsértőket.